Вибір клеїв і герметиків для ремонту інтер'єру

Плануючи облаштування нового будинку або квартири, а також ремонт і оновлення інтер'єру, зазвичай виникає питання вибору клеїв і герметиків, що підходять для того чи іншого завдання: будь то ущільнення стиків навколо ванни або умивальника, приклеювання дзеркала в передпокої, установка плінтусів або монтаж декоративних настінних або стельових молдингів – все це вимагає усвідомленого та правильного вибору.

Ущільнення швів, стиків, ремонт тріщин в житлових приміщеннях

Для житлових приміщень з нормальним вологісним режимом, таких як спальні, вітальні, передпокої, коридори, для ущільнення швів і стиків, замазування тріщин найкращим вибором є акрилові герметики: Den Braven Acryl-W, Den Braven Parquet-Seal. Їх можна використовувати для герметизації стиків між різними будівельними конструкціями та елементами інтер’єру, наприклад, навколо підвіконь, плінтусів, панелей, рамок, планок, молдингів, місць примикань стельових коробів до стін, місця виходу жорстко фіксованих труб зі стін, підлоги або стелі та іншого. Акрилові герметики не агресивні до виробів з пінопласту, зберігають еластичність протягом всього терміну служби, тому можуть компенсувати незначні (5-7%) деформації матеріалів. Але більш істотні зміни розмірів шва, наприклад, за рахунок температурних розширень або механічних навантажень неприпустимі. Акрилові герметики добре переносять незначні зволоження (наприклад, вологе прибирання). Також їх можна фарбувати, що безсумнівно важливо для кольорового оформлення інтер'єрів. Але ці герметики не повинні тривалий час бути під впливом високої вологості або стоячої води, тому їх не рекомендується застосовувати у ванних і душових кімнатах, а на кухнях – уникати місць, де на герметики можуть регулярно потрапляти бризки або впливати водяна пара. Також не слід їх застосовувати в місцях, де може відбуватися конденсація вологи через перепад температур, наприклад, на утеплених стиках укосів і віконних рам.

Застосування герметиків у ванних і душових кімнатах

Для застосування в приміщеннях з високою вологістю, таких як ванні та душові кімнати, кухні, пральні, неопалювані балкони, приміщення для сушіння білизни, добре себе зарекомендували силіконові герметики. Але маючі високу стійкість до впливу води та пари, силікони уразливі до утворення та розвитку цвілі, тому рекомендується застосовувати тільки силікони зі спеціальною фунгіцидними добавками – санітарні силікони: Den Braven Silicone-Universal Sanitary, Den Braven Silicone-NO. Слід однак враховувати, що фунгіцидні добавки мають невелику водорозчинність, завдяки якій вони власне й поширюються по поверхні шва, перешкоджаючи розвитку цвілі. Але з плином часу ці добавки поступово вимиваються зі структури силікону, та їх дія слабшає. Прискоренню цього процесу сприяє вплив теплої води або води під тиском, а деякі хімічні миючі засоби видаляють фунгіцидні добавки з силіконового шва, тому потрібно уникати їх впливу на силікон. Потрібно враховувати слабку адгезію ацетатних силіконів до твердих пластиків, наприклад, ПВХ, з яких виготовляють каркас душових кабін – для цих випадків рекомендується застосовувати тільки нейтральний санітарний силікон Den Braven Silicone-NO. Будь-які силіконові герметики не підлягають фарбуванню, про це потрібно пам'ятати та заздалегідь вибирати відповідний за кольором силікон.

Приклеювання дзеркал

Монтаж дзеркал за допомогою механічного кріплення зазвичай виконується за допомогою дюбелів (вимагає свердління поверхні, на яку встановлюється дзеркало), а також передбачає видимість кронштейнів або рамок, що утримують дзеркало. В окремих випадках механічних кріплення здійснюється безпосередньо крізь дзеркало. Сучасні тенденції дизайну приміщень прагнуть до безрамкових, непомітних способів монтажу дзеркал. Одним з таких способів є приклеювання за допомогою спеціального клею. При приклеюванні дзеркал важливо, щоб клей, що використовується не тільки мав хорошу адгезію, але й був безпечним для самого дзеркального шару.Такі якості притаманні клею Den Braven Mirrorfix-SBR на основі стирол-бутадієну каучуку, а також гібридному клею нового покоління Den Braven Mamut Glue на основі MS-полімерів. Каучуковий клей підходить для дзеркал товщиною до 6 мм. На відміну від каучукового клею, гібридний Den Braven Mamut Glue має дуже густу в'язку консистенцію та має надзвичайно високу початкову хватку, яка дозволяє в більшості випадків (якщо мова не йде про дуже масивні дзеркала) обходитися без тимчасової фіксації дзеркала на поверхні.

Монтаж плінтусів та молдингів

Підлогові плінтуси з дерева або ПВХ можуть бути закріплені за допомогою неопренового клею Den Braven Montagefix-N, стирол-бутадіентового клею Den Braven Montagefix-SBR або гібридного клею-герметика Den Braven Hybrifix, останній ідеально підійде і для установки плінтусів з керамічної плитки та керамограніта. Плінтуси для стільниць, виконані з пластика, металу або штучного каменю, приклеювати переважно за допомогою Den Braven Hybrifix. Для монтажу декоративних стельових і настінних молдингів та розеток з пінополістиролу або пінополіуретану рекомендується застосовувати акрилові клеї Den Braven Montagefix-W, Den Braven Deco Adhesive.

Google